Zpět do obchodu

Registrace

Fu Zhuan Hei Cha 500 g

Fu Cha nebo Fu Zhuan z organické zahrady v Yuntaishan (Anhua, Hunan) oplývá nádherným aroma vlhkého kamení s náznaky borovice. V chuti čaj nabízí náznaky jujuby, lesu po dešti a chuť doprovází výrazná minerálnost.

Provincie: Hunan

Kultivar: Yun Tai Shan Da Ye ze semen

3 500 Kč / ks

Fu Zhuan Hei Cha 500 g

Kód: 996

Fu Cha nebo Fu Zhuan z organické zahrady v Yuntaishan (Anhua, Hunan) oplývá nádherným aroma vlhkého kamení s náznaky borovice. V chuti čaj nabízí náznaky jujuby, lesu po dešti a chuť doprovází výrazná minerálnost.

Provincie: Hunan

Kultivar: Yun Tai Shan Da Ye ze semen

Fuzhuan Cha je jedním z nejznámějších tmavých čajů z Hunanu. Vznik tmavého čaje z Hunanu (Fuzhuan Cha) je úzce spjatý s nomádskými národnostmi severu a západu Číny. Dnes jsou to hlavně Mongolové, Tibeťané a Ujgurové. Strava těchto lidí se skládá hlavně z masa, mléka a chleba. Chybí jim zelenina a vláknina. Potřebují tedy čaj k trávení oleje a čaj jim taktéž pomáhá dodávat vlákninu, vitamíny a minerály. Čaj je nezbytností jejich každodenního života. Jak vypráví jeden příběh, tito lidé snadno vydrží tři dny bez jídla, ale ani jeden den bez čaje.

Okres Anhua se nachází v pohoří Wuling v západní části provincie Hunan. Je vesměs pokryt hlubokým lesem a má světový unikát - tillitové horniny vytvořené ledovcem asi před šesti sty miliony let. Oblast Anhua je bezpochyby jednou z nejvíce Bohem obdařených oblastí pro pěstování čaje na světě.

Obdobím produkce tohoto čaje je každoročně léto, odtud název Fuzhuan Cha, „Fu“ znamená v čínštině léto. Vynikající čajový materiál z Anhua a jeho důmyslné zpracování vede nejen ke skvělé kvalitě čaje samotného, ale take k produkci specifického druhu hub, které jsou velmi prospěšné lidskému zdraví. Houba Eurotium cristatum se čínsky nazývá Jinhua, což v angličtině znamená Zlatý květ. Houba Jinhua je stejně vzácná jako např. čínská Ganoderma. Samotné Eurotium cristatum může inhibovat růst bakterií a mnoha druhů jiných hub. K celé řadě zdravotních účinků Eurotium cristatumcan napomáhá přeměně monosacharidů a podporuje oxidaci čajových polyfenolů a tím zlepšuje celkovou kvalitu čaje. V neposlední řadě dělá chuť čaje jemnější a sladší. Výsledný čajový nálev má atraktivní vínově červenou barvu.

Pro zajímavost, Čína v minulosti praktikovala plánované hospodářství a to nějakých čtyřicet let. V té době se Fuzhuan Cha vyráběl a speciálně dodával severozápadním menšinám, zejména Uygurům z Xinjiang. Ve vnitrozemských provinciích se nikdy neprodával. Později studie zjistila, že mezi obyvateli Uygurů z Xinjiang bylo výrazně méně případů vysokého cholesterolu a vysokého krevního cukru v porovnání s vnitrozemskými Číňany Han, a to navzdory tomu, že Xinjiang Uygurové jedí mnohem více masa. Výsledek výzkumu ukázal, že rozdíl způsobila především spotřeba Fuzhuan Cha. Xinjiang je také jednou ze čtyř oblastí na světě, která má nadprůměrnou dlouhověkost. Poměrně vysoké procento starých lidí je ve věku nad sto let.

Velkou přidanou hodnotu Fuzhuan Cha pro lidské zdraví objevili sousední japonci v 80. letech minulého století. Studovali jeho zdravotní kvality po několik desetiletí a neustále přibývají nové a nové zdravotní studie. Čínský tmavý čaj je japonci vřele přijímán a v současné době je Japonsko hlavním dovozcem Fuzhuan Cha.

Měrná cena: 7 000 Kč / 1 kg
Kategorie: Hunan Heicha
Hmotnost: 0.5 kg
Rok sklizně: 2008
Minimální trvanlivost: 12/2050
Země původu: Čína
Konvička: 3 - 5 min -- 100 °C -- 7 g -- 500 ml
Gong Fu: 30/20/30 -- 100 °C -- 7 g -- 150 ml
Název: FERMENTOVANÝ ČAJ
Dostupnost: Skladem
3 500 Kč / ks

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Teď už vám žádné novinky neutečou!

Vložte svůj e-mail a my vám budeme zasílat informace o nových produktech na našem e-shopu.