Zpět do obchodu

Registrace

You Ji Nong Xiang Tie Guan Yin 50 g

Výraznejší bohyně s chutí nori řasy, železa a zelených hrozen.

Oblast: Fujian

Kultivat: Tie Guan Yin

310 Kč / balení

You Ji Nong Xiang Tie Guan Yin 50 g

Kód: 3910

Výraznejší bohyně s chutí nori řasy, železa a zelených hrozen.

Oblast: Fujian

Kultivat: Tie Guan Yin

Čaj Tie Guan Yin 铁观音 (také známý jako Ti Kuan Yin, Železný Buddha nebo Železná bohyně milosrdenství) je jedním z nejoblíbenějších čajů oolong v Číně i v mnoha jiných částech světa. Vyrábí se v okrese Anxi v provincii Fujian. Má dva typy zpracování: 

  1. Qingxiang (清香) znamená „jemná vůně“. Jedná se o méně oxidovanou a pečenou bohyni s jemnějším chuřovým profilem.Tento typ železné bohyně začal být populární v 80. letech 20. století.
  2. Nong Xiang (浓香) překládáme jako „výrazná vůně“. Chuť typu Nonxiang je plnější, výraznější a méně květinová. U tohoto typu je se lístky během zpracování vice protřepávají, což vede k výraznější oxidaci. Výsledkem jsou vice červené okraje listů u typu Nongxiang.

Tradičně patří Tie Guan Yin nebo Železná bohyně mezi částečně oxidované čaje, Oolongy. Ve srovnání s jinými čínskými čaji je zpracování Tie Guan Yin poměrně pracné. Nejkritičtější krok ve zpracování je tzv. tossing (yao qīng 搖青), což můžeme volně přeložit jako přehazování. Tento kritický krok ve zpracování definuje charakter čaje Tie Guan Yin. Naše organická bohyně je velmi voňavá, čaj samotný je však velmi decentní a sladce delikátní.

Čajové lístky pro tuto Železnou bohyni pocházejí ze zahrady Wu Hua Shan ve vesnici Xianghua 祥华 v Anxi, okolní vesnice jako je Changkeng na východní straně nebo Longjuan na jižní straně jsou známé jako lokality vzniku čaje Tie Guan Yin. Čajové keře rostou ve výšce nad 900 m nad mořem, oblast je prakticky pořád přikryta mlhou a je velmi bohatá na srážky. Tyto a další vlastnosti definují ideální prostředí pro růst čajů Oolong a speciálně pro Tie Guan Yin.

Měrná cena: 6 200 Kč / 1 kg
Kategorie: Anxi
Hmotnost: 0.05 kg
Rok sklizně: 2023
Minimální trvanlivost: 12/2025
Země původu: Čína
Konvička: 1 - 2 min. -- 90 °C -- 7 g -- 500 ml
Gong Fu: 30/20/30 -- 90 °C -- 7 g -- 150 ml
Název: ZELENÝ ČAJ
Dostupnost: Skladem
310 Kč / balení

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Teď už vám žádné novinky neutečou!

Vložte svůj e-mail a my vám budeme zasílat informace o nových produktech na našem e-shopu.